MEET RECORDS

 

Boys 4:  Chandler West  9'00"  2014

             Hayden Sutherland  9'00"  2017

Girls 4:  Megan Fernandez  7'09"  2016

            Reagan Carrouth  7'09"  2019

Girls 3:  Lauren Sutherland  9'06"  2014

Boys 3:  Carson Lenser  11'06"  2017

Girls 2:  Jadah Meyer  11'00"  2014

Boys 2:  Thomas Hutchison  13'01.5"  2016

Girls 1:  Lexi Weeks  14'07'5"  2015

Boys 1:  Nick Johnson  17'06.5"  2016

Open Women:  Desiree Freier  14'03"  2019

                      Tori Hoggard  14'03"  2019

Open Men:  Andrew Irwin  18'07.5"  2013

Masters Men:  Bobby Crews  13'06.5" 2017

 

2019 FREEDOM VAULT MEET RESULTS

7/04/19

USATF Arkansas Vault Club Freedom Vault - 7/4/2019 8:47:09 AM  

     Arkansas Vault Club Indoor Training Center, Norman, AR      

 

BOYS 1                 

    Name                  Year Team                      Mark

-------------------------------------------------------------

  1 Haze Farmer             12 Lake Hamilton        17-00.00 

   

  2 Rhett Nelson            11 Trinity Christian    16-00.00 

     

  3 Hunter Johnson          10 Lake Hamilton        15-09.00 

      

  4 J.T. Bardwell           10 Lake Hamilton        13-09.00 

     

  4 Tannar Moix             11 Conway               13-09.00 

    

  6 Parker Benefield        11 Cabot                13-03.00 

      

  7 Brock McRae             10 Bentonville          13-03.00 

     

  8 Dalton Jones            10 Genoa Central        12-09.00 

      

 NH Britton Gage             9 Ozark                      NH 

BOYS 2

 

                           

    Name                  Year Team                      Mark

-------------------------------------------------------------

 1 Finn Riley              10 Lake Hamilton        12-03.00 

       

  2 Hayden Sutherland        9 Ft. Smith         11-09.00 

      

  3 Sutton Manatt            9 Lake Hamilton        11-03.00 

BOYS 3

 

                                  

=============================================================

    Name                  Year Team                      Mark

——————————————————————————————

 1 Hudson Cameron           8 North Little Rock     8-09.00 

    

 

BOYS 4

 

                                 

    Name                  Year Team                      Mark

-------------------------------------------------------------

                           

  1 Jamie Neel               8 Magnolia              8-09.00 

     

  2 River Morgan             8 Magnolia              7-09.00 

    

  3 Deacon Gage              5 Ozark                 6-09.00 

      

  4 Cameron Sliger           6 Caddo Hills           6-03.00 

GIRLS 1

 

                                 

    Name                  Year Team                      Mark

-------------------------------------------------------------

                           

  1 Edie Murray             12 Lake Hamilton        12-03.00 

      

  2 Mackenzie Moring        11 Sheridan             10-09.00 

   

   

GIRLS 2

 

                                  

    Name                  Year Team                      Mark

-------------------------------------------------------------

                           

  1 Sydney Rowe             11 Unattached           10-03.00 

      

  2 Lani Lanier              9 Genoa Central        10-03.00 

       

  3 Emilee Bates             9 Lakeside              9-09.00 

       

  4 Mahayla Swayze          10 Lake Hamilton         9-09.00 

       

  5 Payton Fleeman          10 Benton                9-03.00

 

GIRLS 3

 

                                  

    Name                  Year Team                      Mark

-------------------------------------------------------------

                          

  1 Emma Schlitz             9 Benton                8-09.00 

      

  2 Zayna Siddiqui          11 Unattached            8-09.00 

     

  3 Taylor Winn              9 Cabot                 8-03.00 

       

  4 Sheyla Praetzel          7 Lake Hamilton         8-03.00

 

GIRLS 4

 

                                  

    Name                  Year Team                      Mark

-------------------------------------------------------------

                           

  1 Reagan Carrouth          7 Lake Hamilton         7-09.00 

       

  2 Katelynn Foster          6 Caddo Hills           7-03.00 

       

  3 Emma Dill                8 North Little Rock     6-09.00 

      

  4 Skylin Sliger            7 Caddo Hills           6-09.00 

      

  5 Abby Abels               7 Conway                6-03.00 

      

  6 Mia Morse                7 Centerpoint           6-03.00 

      

 

MASTERS MEN

 

                                

    Name                  Year Team                      Mark

-------------------------------------------------------------

                            

  1 Bobby Crews                Unattached           12-09.00

 

OPEN WOMEN

 

                                 

    Name                  Year Team                      Mark

-------------------------------------------------------------

                          

  1 Desiree Freier             Unattached           14-03.00 

      

  2 Tori Hoggard               Unattached           14-03.00 

     

  3 Lauren Sutherland          Unattached           11-03.00 

TRAINING SESSIONS - CLINICS - CAMPS - VAULT MEETS - PRIVATE CLINICS - VAULTING POLES - TECHNICAL ADVICE - FITNESS GUIDANCE - NO PRIVATE LESSONS